عشق ماشین

تصاویر و اطلاعاتی در مورد خودررهای لوکس وارداتی،گذرموقت ها و کلاسیک ها

سوزوکی کیزاشی در راه است

زمانی که در دسامبر سال میلادی 2007 گذشته شرکت بزرگ سوزوکی از محصول کانسپت خود رونمایی کرد باعث شد تا بسیاری از خبرنگاران وعکاسان درغرفه شرکت سوزوکی تجمع کنند تا شاهد به نمایش گذاشتن توانایی های مهندسین و طراحان با تجربه این شرکت ژاپنی باشند. شرکت سوزوکی در نمایشگاه فرانکفورت که در ماه دسامبر سال 2007 برگزار شد مدل جدید کانسپت خود با نام کیزاشی را به مردم معرفی کرد خودرویی با طراحی کاملاً خیره کننده که نشانگر آینده نگری شم بادامی ها است.

طبق اطلاعاتی که از شرکت سوزوکی به بیرون راه پیدا کرده است مدل کیزاشی برای سال 2010 وارد بازار خواهد شد که البته چهره این خودرو با نمونه کانسپت آن تغییرات فراوانی دارد.

جو مکلین یکی از جاسوسان و عکاسان حرفه ای است که نزدیک به 6سال مشغول تهیه گزارش و تصاویر مخفی از تست های خودرو های کمپانی ها است. جو 32 ساله در کشور آمریکا متولد شده و در بین دیگر همکاران خود به خاطر جسارت و حس کنجکاوی که در خود دارد معروف به جو جسور است. او در این 6سال همیشه به دنبال خطر و کارهای خارق العاده بوده است و همیشه به دنبال خودروهایی است که در مکان های خلوت با کاور پوشیده شده اند و در حال انجام مراحل آزمایش هستند.

خبری که اینبار جو بر روی بسیاری از سایت های خبری گذاشته است در ابتدا کمی گیج کننده وتعجب بر انگیز به نظر می رسید.او خبر تست یک دستگاه سوزوکی کیزاشی را در هوالی شهر کالیفرنیا را اعلام کرده است ولی تصاویری که او ارسال کرده است گویای این مطلب نیست زیرا درعکس های ارسالی از جو خبری از بدنه بلند و کشیده و شیشه های عریض نیست اما با توجه به اینکه جو یک عکاس کاملاً با تجربه و حرفه ای است توانست اطلاعاتی مبنی بر موثق بودن این خودرو که کیزاشی است تهیه کند. طبق خبرهای رسیده از جو شرکت سوزوکی قصد دارد تا دو مدل پیشرانه را برای این خودرو در نظر بگیرد که پیشرانه اول از نوع 4 سیلندر به حجم 3/2 لیتر و حداکثر150 اسب بخار است و پیشرانه دوم از نوع 6سیلندرVشکل به حجم6/3 لیتر که دارای حداکثر قدرت280 یا 300 اسب بخار است. همچنین گیربکس در نظر گرفته شده برای مدل 6 سیلندر این خودرو از نوع 6سرعته اتوماتیک است.

طبق اطلاعات رسیده از جو مکلین در قسمت جلوی این خودرو که با کاور پوشیده شده بود بعضی از قسمت ها قابل شناسایی بود که از جمله آن سیستم روشنایی آن بود که از نوع بی زنون است همچنین ورودی های هوای دو تکه بزرگ در قسمت جلو نیز قابل شناسایی بود.همچنین کاپوت برجسته آن که با کاورهای مشکی رنگ به دقت فراوان پوشانده شده بودن گویای طراحی عجیب این خودرو بود. در قسمت عقب تنها بخشی که خیلی جلب توجه می کرد لوله اگزوزهای عجیب ذوزنقه ای این خودرو بود که دارای طراحی خیره کننده ای هستند. همچنین در این قسمت چراغ ها از نوع LED هستند. لازم به ذکر است که آینه های جانبی این خودرو در نمونه اصلی تغییر خواهند کرد. طبق خبر های رسیده مسئولین کمپانی سوزوکی قصد دارند تا این مدل را در نمایشگاه نیویورک به معرض دید علاقه مندان بگذارند. با ورود سوزوکی کیزاشی بازار خودرو های سدان خانوادگی کمی دچار تغییر می شود از جمله رقیبان اصلی کیزاشی می توان به تویوتا کمری، مزدا 6جدید و شورولت مالیبو اشاره کنیم. لازم به ذکر است که هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت نهایی این خودرو و بازارهای فروش این خودرو در دست نداریم.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۰۳/۰۵ساعت ۲۱:۲۸ بعد از ظهر  توسط محمد حسن رزاقی  |